FLAMING – laser CO2

Aparat służy do bezkontaktowego usunięcia (cięcia) tkanki poprzez jej waporyzację. Posiada tryb pracy UltraPulse umożliwiający waporyzację z minimalną warstwą skoagulowanej tkanki. Laser FLAMING pozwala na szybkie i bezkrwawe zabiegi w dermatologii, chirurgii, ginekologii i laryngologii.

Tryby pracy lasera

Urządzenie umożliwia trzy tryby pracy:
  • Tryb pracy ciągłej – CW.
  • Tryb impulsowy – PW.
  • Tryb UltraPulse.

Tryb UltraPlus polega na uzyskaniu bardzo krótkich impulsów o wysokiej mocy szczytowej – co umożliwia ablację zmian z minimalną strefą uszkodzenia termicznego tkanki – w rezultacie uzyskiwany jest bardzo delikatny, niepozostawiający blizn, tryb pracy.

Laser przystosowany jest do współpracy z kolposkopem oraz mikromanipulatorem, co umożliwia pracę z mikrochirurgiczną precyzją.

Laser Co2 Flaming Metrum Cryoflex

Wysoka jakość impulsu

Zastosowana w laserze FLAMING głowica szklana daje dużo lepszą jjakość impulsu (homogenność impulsu) niż głowica metalowa. Głowica szklana umożliwia pracę w trybie UltraPuls z czasami impulsu od 100-500 µs (0,1-0,5 ms), niedostępnymi dla głowicy metalowej. Częstotliwość trybu UltraPlus jest dobierana automatycznie przez mikroprocesor tak, aby uzyskać żądaną, bezpieczną moc w tkance.

Wyposażenie

Laser Flaming wyposażony jest standardowo w rękojeść zabiegową o ogniskowej 100 mm z zastosowaniem w dermatochirurgii lub 200 mm z zastosowaniem w ginekologii i laryngologii. Laser jest przystosowany do pracy z kolposkopem lub mikroskopem zabiegowym i mikromanipulatorem.

Laser CO2 Flaming z rękojeścią 100 lub 200 mm jest bardzo precyzyjnym narzędziem do cięcia, koagulacji i waporyzacji. Laser nie posiada zużywalnych części eksploatacyjnych. 

Zastosowanie lasera

  • Ginekologia (nadżerki, kłykciny kończyste, konizacja szyjki macicy, polip szyjkowy, rak sromu, przetoki, pęcherzowopochwowe i pochwowoodbytnicze, chirurgia jajnika i jajowodu, endometrioz, mięśniaki macicy)
  • Dermatologia i chirurgia plastyczna (znamiona naskórkowe i naczyniowe, ziarniniaki, naczyniaki, nerwiakowłókniaki, skrobiawica guzkowa rozsiana, brodawki, tatuaże, biopsje, bliznowce, trądzik ropowiczy i bliznowaty, włókniaki, bliznowce, kępki żółte)
  • Laryngologia (mikrochirurgia krtani, brodawczaki krtani, stany przedrakowe, leukoplakia, ropień okołomigdałkowy, plastyka podniebienia miękkiego i języczka, obrzęk i polipy strun głosowych, chordektomia, chrząstka nalewkowata)
  • Proktologia i chirurgia ogólna (guzki piersi, guzki krwawnicze, biopsja brodawki sutkowej, tłuszczaki, torbiel skórzasta i łojotokowa, kaszak czoła, rak odbytnicy, szczelina odbytu)
Copy link
Powered by Social Snap