Firma

O nas

METRUM CRYOFLEX to polski producent aparatury medycznej. W bogatej ofercie firmy znajdują się aparaty do kriochirurgii (seria CRYO-S), aparaty do krioterapii (seria CRYO-T), aparaty do presoterapii (seria BOA) oraz chirurgiczne lasery. Firma istnieje na rynku od 1992 roku i w ciągu ostatnich 29 lat wyposażyła ponad 10 000 jednostek na światowym i polskim rynku. 

W ostatnich 4 latach METRUM CRYOFLEX przeznaczyło ponad 2 miliony euro na programy badawczo-rozwojowe, projektowanie i produkcję innowacyjnych technologicznie produktów, które są chronione kilkoma międzynarodowymi patentami.

Historia

od 1992 r.

Seria CRYO-S ®

Pierwszymi produktami wprowadzonymi na rynek w 1992 r. były urządzenia kriochirurgiczne – seria CRYO-S ®. Od tego czasu firma znacznie poszerzyła swoją ofertę produktów, która obecnie obejmuje sprzęt medyczny do krioterapii, presoterapii oraz najnowocześniejszej laseroterapii.

29 lat doświadczenia

Fundament technologii METRUM CRYOFLEX stanowi jakość. Poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań poszukujemy sposobów na usprawnienie procesów produkcyjnych, które zoptymalizują pracę, a także pozytywnie wpłyną na ceny aparatów. Obecna pozycja na rynku medycznym oraz udana współpraca z ośrodkami referencyjnymi, laboratoriami technicznymi i instytutami jest konsekwencją podejścia, które stosujemy od ponad 29 lat.

Rośniemy w siłę

Na początku firma zatrudniała niecałe 10 osób. Obecnie pracuje dla nas kilkudziesięciu pracowników w pięciu działach: R&D (Research & Development), Produkcja, Sprzedaż i Marketing, Serwis, Dział Jakości.

R&D

Research & Development

Interdyscyplinarny zespół

Dział R&D pracuje nad rozwojem i tworzeniem produktów medycznych w takich obszarach jak kriochirurgia, krioterapia, presoterapia, ozonoterapia i lasery medyczne. Nasz interdyscyplinarny zespół specjalistów, w którego skład wchodzą lekarze, inżynierowie, mechanicy i elektronicy koncentruje się na dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych lekarzom i ich pacjentom.

Optymalizacja

R&D poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań pracuje nad udoskonalaniem parametrów naszych urządzeń, a także poszukuje sposobów na usprawnienie procesów produkcyjnych, które zoptymalizują pracę, a także pozytywnie wpłyną na ceny aparatów.

Produkcja i Jakość

System Zarządzania Jakością

ISO 13485:2016

Firma METRUM CRYOFLEX wdrożyła i utrzymuje System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami normy ISO 13485:2016, pod nadzorem TUV NORD Polska.

CE 2274

Produkty METRUM CRYOFLEX oznakowane są znakiem CE 2274. Bezpieczeństwo i wysoką jakość wyrobów potwierdzają certyfikaty zgodności z wymaganiami Dyrektywy MDD 93/42/EEC dotyczącej wyrobów medycznych.

Rejestracja produktów leczniczych

Produkty METRUM CRYOFLEX są zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych.

Edukacja

Kursy / webinaria / sympozja

We współpracy z uznanymi stowarzyszeniami i ośrodkami medycznymi w kraju i za granicą, METRUM CRYOFLEX popularyzuje skuteczne i bezpieczne metody leczenia aktywnie angażując się w organizację wielu międzynarodowych sympozjów, warsztatów i spotkań roboczych. Współpracujący z METRUM CRYOFLEX prelegenci to uznani specjaliści, gotowi do przekazywania swojej cennej wiedzy i dzielenia się zdobytymi doświadczeniami.

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.” – Benjamin Franklin

Globalna marka

Jesteśmy obecni na 5 kontynentach

METRUM CRYOFLEX jest globalną marką obecną na pięciu kontynentach. Współpracujemy z dystrybutorami, szpitalami, jak i samymi lekarzami z całego świata. METRUM CRYOFLEX jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich firm na światowym rynku zaawansowanych technologii medycznych. Obecnie działa w niemalże 50 krajach na całym świecie odkrywając coraz szersze horyzonty.

Założyciel

Wiesław Brojek

Założycielem METRUM CRYOFLEX jest mgr inż. Wiesław Brojek, absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Środowisku medycznemu dał się poznać jako prekursor kriochirurgii i krioterapii. W swoim dorobku posiada szereg patentów, z których korzystają tysiące lekarzy na całym świecie.