Chirurgiczny laser CO2 – FLAMING

Zastosowana w laserze głowica ceramiczna daje dużo lepszą jakość impulsu (homogenność impulsu) niż głowica metalowa. Głowica ceramiczna umożliwia pracę w trybie ultrapuls z czasami impulsu od 100-500 µs (0,1-0,5 ms), niedostępnymi dla głowicy metalowej.

Częstotliwość trybu ULTRAPULSE jest dobierana automatycznie przez mikroprocesor tak, aby uzyskać żądaną, bezpieczną moc w tkance.

Laser posiada duży, 8-calowy wyświetlacz z kolorowym ekranem dotykowym oraz intuicyjnym interface’em. Zaawansowane oprogramowanie pozwala na pracę w trybie Asystowanym oraz w trybie Ekspert. Tryb Asystowany posiada zapisane w pamięci procedury zabiegowe. Po wybraniu rodzaju zabiegu oraz partii ciała automatycznie wczytywane są sugerowane parametry, które mogą zostać poddane modyfikacjom przez operatora. Tryb Ekspert wczytuje od razu menu zabiegowe, pozwalając użytkownikowi na pełną dowolność ustawiania parametrów.

 

Laser Flaming wyposażony jest standardowo w rękojeść zabiegową o ogniskowej 100 mm z zastosowaniem w dermatochirurgii lub 200 mm z zastosowaniem w ginekologii i laryngologii. Laser jest przystosowany do pracy z kolposkopem lub mikroskopem zabiegowym i mikromanipulatorem.

Laser CO2 Flaming z rękojeścią 100 lub 200 mm jest bardzo precyzyjnym narzędziem do cięcia, koagulacji i waporyzacji. Laser nie posiada zużywalnych części eksploatacyjnych. Głowica lasera (tzw. rura) wystarcza na wykonanie ponad 5 000 zabiegów frakcjonujących lub 50 000 zabiegów chirurgicznych.