SALSA – laser diodowy 940 nm

Najważniejszym celem stawianym przed najnowocześniejszymi, wysokospecjalistycznymi laserami chirurgicznymi jest osiągnięcie maksymalnego ułatwienia lekarzom przeprowadzania procedur zabiegowych i uzyskanie optymalnego komfortu dla pacjentów. Nowy laser diodowy SALSA 940 łączy najlepsze cechy kliniczne laserów diodowych 810 nm i 980 nm w jednym, najnowocześniejszym systemie.

Laser diodowy SALSA 940 o mocy 280 W i długości fali 940 nm to wszechstronne, wielofunkcyjne urządzenie idealne do wewnątrzżylnego leczenia żylaków, przezskórnego leczenia żył powierzchownych (teleangiektazie twarzy, dekoltu i nóg), zabiegów EVLT i szerokiej gamy zabiegów chirurgicznych obejmujących cięcie, koagulację, ablację lub odparowanie tkanki.

Biofizyka

Ze względu na większą absorpcję światła laserowego w hemoglobinie, terapia przezskórna zmian naczyniowych wykonywana przez laser diodowy o długości fali 940 nm wymaga mniejszej gęstości energii niż terapia laserami 1064 nm. Dlatego zabiegi przeprowadzane laserem SALSA 940  są szybsze, mniej bolesne i bezpieczniejsze przy porównywalnej skuteczności do takich laserów jak Nd: YAG, KTP, laser diodowy 810 nm i 980 nm.

Na trzecim piku absorpcji hemoglobiny długość fali wynosi od 780 do 1100 nm. Fala długości 940 nm znajduje się na szczycie piku. Krzywe (wykresy) absorpcji światła dla oksyhemoglobiny i deoksyhemoglobiny pokazują, że światło lasera diodowego 940 nm jest absorbowane lepiej niż światło laserów 1064 nm (ND: Yag). Do koagulacji większych i głębiej położonych naczyń krwionośnych laser diodowy SALSA 940 dostarcza 280 W mocy szczytowej w trybie impulsowym. W porównaniu do innych laserów, które emitują widzialne promieniowanie laserowe, takie jak zielony KTP (532 nm) lub żółty (585-595 nm), laser SALSA 940 koaguluje głębiej w całej objętości naczynia.

Charakterystyka biofizyczna

Zastosowanie lasera

  • Medycyna estetyczna 
  • Flebologia 
  • Laryngologia
  • Proktologia
  • Chirurgia

Specjalizacje

Dzięki naszej współpracy z SIEMENS FINANCE masz możliwość uzyskania pożyczki medycznej w 15 minut bez wychodzenia z gabinetu. Realizacja planów jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Skorzystaj z przycisku „Zapytaj o finansowanie” na górze strony, bądź skontaktuj się z wybranym przedstawicielem ze swojego regionu i dowiedz się więcej. Znajdź właściwego przedstawiciela >>>

Specjalizacje

Produkty

Copy link
Powered by Social Snap