SALSA URO – laser diodowy 980 nm

Lasery SALSA URO to najbardziej zaawansowane aparaty do zastosowań w urologii o mocy 120 i 250 watów.

Lasery urologiczne SALSA zostały zaprojektowane, aby skutecznie wspomagać leczenie łagodnego przerostu prostaty (BPH). Laserami serii SALSA można wykonywać zabiegi waporyzacji (laserami do 250 W) i enukleacji prostaty. 

Laser urologiczny Salsa Uro Metrum Cryoflex

Zalety lasera

 • Moc lasera do 250 W.
 • Optymalna absorpcja w hemoglobinie i wodzie – równomierne pochłanianie w tkance słabo i dobrze ukrwionej – penetracja w głąb tkanki poniżej 1 mm niezależnie od stopnia ukrwienia.
 • Niższe skuteczne moce (vs laser KTP).
 • Duża szybkość zabiegu (vs Ho:Yag, Nd:Yag).
 • Brak drgań włókna (vs Ho:Yag).
 • Minimalizuje ryzyko powikłań.
 • Większe bezpieczeństwo.
 • Niski koszt zabiegu.
 • Laser mobilny (tylko 22 kg).
 • Małe wymiary pozwalają umieścić laser w kolumnie endoskopowej.

Zastosowanie

 • Waporyzacja gruczołu krokowego.
 •  Enukleacja gruczołu krokowego.

Enukleacja gruczołu krokowego

Enukleacja gruczołu krokowego (DiLEP –  Diode Laser Enucleation of the Prostate) – zabieg polega na sekwestracji płata centralnego i obydwu płatów bocznych gruczołu krokowego i przemieszczeniu ich do światła pęcherza. Ewakuacji tkanek z pęcherza można dokonać przy pomocy morcelatora lub pętli resektoskopu. Dzięki właściwościom lasera SALSA (równoczesne wysokie pochłanianie w hemoglobinie i wodzie tkankowej) zabieg jest praktycznie bezkrwawy, a w porównaniu z zabiegami wykonywanymi przy użyciu lasera holmowego lub Nd:Yag – znacznie krótszy.

Efekty terapeutyczne uzyskiwane po zastosowaniu obydwu powyższych metod, a przede wszystkim tempo maksymalnego przepływu cewkowego są porównywalne z klasyczną metodą TURP. Jednocześnie ryzyko utraty krwi wymagającej transfuzji oraz ryzyko rozwoju zwężeń cewki moczowej są niższe niż w metodzie TURP. Następuje szybka i długotrwała poprawa jakości życia pacjenta.

Enukleacja gruczołu krokowego.

Waporyzacja gruczołu krokowego

Waporyzacja gruczołu krokowego (PVP – Photoselective Vaporization of the Prostate) to małoinwazyjna i efektywna metoda usunięcia przerośniętego gruczołu prostaty w przebiegu BPH. Polega na odparowaniu tkanki stercza przy użyciu wysokoenergetycznego lasera diodowego SALSA 250. Zastosowana w laserach SALSA wiązka światła 980 nm jest bardzo dobrze pochłaniana przez wodę i hemoglobinę. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i praktycznie bezkrwawy. Bez względu na stopień ukrwienia światło lasera SALSA (980 nm) penetruje tkanki na głębokość nieprzekraczającą 1 mm! Jest to duża zaleta w stosunku do lasera zielonego (KTP 532 nm), którego światło jest co prawda silnie pochłaniane przez tkankę dobrze ukrwioną, jednak w tkance słabo ukrwionej lub wcześniej skoagulowanej zasięg penetracji rośnie do nawet 5 mm, co stwarza zagrożenie jatrogennymi powikłaniami.

W porównaniu do laserów 940 nm, Nd:Yag i holmowych szybkość odparowania jest wyższa, co znacznie skraca czas zabiegu. Światło lasera 980 nm jest około półtora raza lepiej pochłaniane przez wodę niż światło lasera o długości fali 940 nm.

Waporyzacja gruczołu krokowego.

Obraz przed i po waporyzacji.

Copy link
Powered by Social Snap