Badania i Rozwój

Dział R&D

Dział Badań i Rozwoju METRUM CRYOFLEX pracuje nad rozwojem i tworzeniem produktów medycznych w takich dziedzinach jak kriochirurgia, krioterapia, masaż limfatyczny, ozonoterapia i medycyna laserowa. Nasz interdyscyplinarny zespół specjalistów (lekarze, inżynierowie laserowi, kriogenicy, inżynierowie oprogramowania, mechanicy, elektronicy) koncentrują się na dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych lekarzom i ich pacjentom. Nasze najnowsze produkty, które już zyskały uznanie to CRYO-S ELECTRIC II i CRYO-S PAINLESS do leczenia bólu, lasery diodowe serii SALSA URO do enukleacji i odparowania prostaty oraz lasery diodowe serii SWING do endoskopowych i zrobotyzowanych zabiegów chirurgicznych.

Międzynarodowe patenty

Stale badamy nowe sposoby poprawy parametrów naszych urządzeń, takich jak czynnik chłodniczy i zużycie energii, a także ich wymiary, ciężar i koszty. Dzięki współpracy z wieloma lekarzami z różnych krajów oraz najlepszymi polskimi uczelniami mamy nadzieję wprowadzić w niedalekiej przyszłości nowe metody leczenia i rozwiązania technologiczne w takich dziedzinach jak leczenie nowotworów.

Jesteśmy również beneficjentem międzynarodowego programu Unii Europejskiej „Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka”, który pomógł nam wprowadzić nowe technologie laserowe na rynek medyczny.

W ciągu ostatnich 4 lat przeznaczyliśmy ponad 2 miliony euro na różne programy badawczo-rozwojowe. Nasze technologie są chronione kilkoma międzynarodowymi patentami.