Mimo trudności w zapewnieniu ciągłości dostawy podzespołów niezbędnych do produkcji naszych urządzeń, zapewniamy ich dostępność

Wahania podaży i popytu, ograniczone możliwości przemieszczania się oraz obostrzenia sanitarne – wszystko to sprawiło, że łańcuchy dostaw, po dwóch latach od wybuchu pandemii, wciąż nie funkcjonują tak, jak powinny.

Łańcuch dostaw obejmuje swoim zakresem wiele etapów, począwszy od złożenia zamówienia na produkt, przez zaopatrzenie produkcji w niezbędne surowce i kontrolę jakości, aż po etap dostarczenia towaru do odbiorcy.

Po dwóch latach ciągłych problemów z globalnymi łańcuchami dostaw nie zapowiada się na poprawę sytuacji. Teraz problemy w światowej logistyce znowu się pogłębiają, a przyczyną jest rosyjska inwazja na Ukrainę, ale też chińska twarda polityka wobec nowych fal pandemii COVID-19, która była wdrożona na początku marca i trwała do końca kwietnia b.r.

W kontekście wojny na Ukrainie, warto pamiętać, że Rosja i Ukraina są również ważnymi eksporterami surowców przemysłowychtakich jak nikiel, drewno czy gaz neonowy. Ten ostatni towar jest może mało znany, ale jest konieczny do produkcji półprzewodników.

Skuteczne zapobieganie skutkom zerwanych łańcuchów dostaw, wymaga prawidłowej identyfikacji potencjalnych zagrożeń dla łańcucha dostaw i opracowania na tej podstawie odpowiedniego planu działania, który pozwoli złagodzić negatywne skutki powstałych zdarzeń.

Dzięki wdrożeniu takiego planu przez Firmę Metrum Cryoflex, możemy zaoferować naszym klientom produkowane przez nas urządzenia medyczne.